آراد حبوبات
خانه / ارزش غذایی نخود سفید ایرانی

ارزش غذایی نخود سفید ایرانی

ارزش غذایی نخود سفید ایرانی به عنوان یکی از انواع حبوبات بسیار زیاد است و مصرف آن همواره از سوی متخصصین تغذیه توصیه می شود.
در ایران نخود زراعی از نظر سطح زیرکشت در بین حبوبات، مقام اول را دارد که به طور عمده به صورت دیم در شمال غربی و غرب کشور کشت می شود. استان همدان همانند استان های زنجان، لرستان، چهارمحال و بختیاری، خراسان و فارس، جزو مناطق مستعد تولید نخود به شمار می رود.
دو نوع نخود در بازار موجود است : اول نوعی از نخود که دارای دانه های ریز و خشن و ناهموار به رنگ تیره است. دومین نوع نخود، نخود کابلی است که دانه های آن درشت و صاف است و از کیفیت بالایی برخوردار است. اطلاق نام کابلی به این نوع نخود به این خاطر است که در گذشته تصور می شد که این نوع نخود فقط در کابل کشت می شود. اگر نخود را بر اساس رنگ های متفاوتی که در بازار وجود دارد دسته بندی کنیم نخود رنگ روشن تر و به اصطلاح سفید مرغوبیت بیشتری دارد. از طرفی ارزش غذایی آن به عنوان یکی از انواع حبوبات بسیار بالاست.
یکی از وظایف بازار حبوبات آراد تهیه این نوع محصول و ارائه آن به هموطنان عزیز در سراسر ایران با قیمت مناسب است. جهت تهیه نخود سفید ایرانی با این مرکز تماس حاصل نمایید.

جهت خريد و فروش اين محصول ميتوانيد با ما در ارتباط باشيد:
مدیر فروش: مرضیه صیفی
شماره همراه: 09184687293
کانال تلگرام: aradhobobat@
پست الکترونيکي: aradhobobat@gmail.com
آدرس سایت: www.aradhobobat.com

مطلب پیشنهادی

قیمت روز نخود ریز کرمانشاه

قیمت نخود ریز کرمانشاه گاهی در برخی از فصول سال به دلایل مختلف رشد نجومی به خود می گیرد، اما در شرایط عادی و تولید انبوه این محصول را با صرف هزینه کم می توان به

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کانال تلگرام