آراد حبوبات
خانه / حبوبات / حبوبات درجه یک ایرانی و خارجی

حبوبات درجه یک ایرانی و خارجی

حبوبات درجه یک به حبوباتی می گویند که از کیفیت بالایی برخوردار بوده و سایز آن نیز درشت و یکدست باشد و به دو نوع حبوبات ایرانی و خارجی تقسیم می شود که این امر مستلزم شرایط اقلیمی و خاکی است که جهت کشت حبوبات مورد استفاده قرار می گیرد.

بسیاری از خریداران حبوبات به صورت مستقیم اقدام به تهیه انواع حبوبات، می نمایند.

از این رو نیازمند شناخت انواع حبوبات درجه یک و باکیفیت هستند.

حبوبات از جمله محصولاتی هستند که در بازار داخلی کشور ما سهم زیادی دارند و همچنین بسیاری از بهترین حبوبات ایرانی علاوه بر اینکه در بازار های داخلی سهم فروش زیادی دارند و بازار فروش آنها داغ است. در بازار های جهانی هم حرف برای گفتن دارند و در بازار های خارجی هم از آن محصولات استقبال می کنند به عنوان مثال نخود کرمانشاه یکی از حبوباتی است که همه ساله به کشور های همسایه صادر می شود پس اگر دنبال تجارت هستید باید بدانید که چه محصولاتی در بازارا کشورها فروش دارد و همچنین اینکه کشورها در تولید چه محصولی پیشتاز هستند.حبوبات درجه یک ایرانی و خارجی

حبوبات درجه یک

حبوبات درجه یکمردمی که در کشور ایران زندگی می کنند به دلیل تنوع غذایی که دارند، هر کدام از انواع حبوبات را در تهیه غذایی خاص با طعم و مزه ای متفاوت به کار می گیرند.

می توان گفت یکی از دلایل این امر قیمت پایین تر این ماده غذایی در مقایسه با گوشت و نظایر آن است.

در حالی که سرشار از مواد مغذی نیز هست.

از این رو تهیه انواع حبوبات درجه یک که از کیفیت بالایی برخوردار باشد، ضرورت می یابد.

نخود و عدس نیز در کنار انواع لوبیا، در دستور پخت انواع غذاها، کاربرد دارند و تنها تفاوت آنها در مدت زمان پخت آن می باشد.

زیرا اگر بیش از حد پخته شوند ممکن است تغییراتی در شکل ظاهری آن به وجود آید.

از این رو با توجه به خواص ویژه ای که انواع حبوبات ایرانی و خارجی دارند، توصیه می شود که انواع آن را تهیه و استفاده نمود.

امروزه انواع مختلف حبوبات حتی به صورت کنسروی نیز در بازار موجود می باشد که طرفداران خاص خود را دارد.

مزایای استفاده از حبوبات ایرانی و خارجی

  • تامین کننده پروتئین مورد نیاز بدن

حبوبات به دلیل دارا بودن پروتئین گیاهی می تواند تا حد بسیار بالایی پروتئین مورد نیاز بدن را تامین نماید.

همانطور که می دانید پروتئین برای بدن مفید بوده و باعث افزایش عملکرد متابولیسم می شود.

  • دارا بودن فیبر بالا

همچنین حبوبات به دلیل فیبر بالایی که دارد، باعث بهبود عملکرد دستگاه گوارش می شود که به هضم بهتر غذا کمک می کند.

  • کاهش وزن بدن

به گونه ای که ضمن فراهم کردن مواد مغذی برای بدن، مانع از جذب کالری اضافی می شود.

از این رو باعث حفاظت قلب در برابر بیماری های گوناگون می شود.

  • ثابت نگه داشتن قند خون

از این رو خوردن حبوبات برای افرادی که قصد دارن قند خون خود را متعادل نگه دارند، توصیه می شود.

حبوبات درجه یک حبوباتی هستند که اولا کیفیت بالایی داشته باشند و اندازه های یکسان داشته باشند و همچنین درشت باشند و با توجه به شرایط آب و هوایی و شرایط جغرافیایی هر منطقه حبوبات و محصولات مختص به خود را در آن منطقه کشت میکنند. کشور ایران کشوری است که تنوع غذایی آن بالاست و از انواع حبوبات در رژیم غذایی ایرانیان استفاده می شود پس بنابراین تهیه حبوبات اعلا و درجه یک برای ایرانیان بسیار اهمیت دارد و به همین دلیل است که علی رغم ارزش غذایی بالایی که حبوبات دارند قیمت آن به نسبت مواد غذایی مانند گوشت و امثال آن پایین تر است. بعضی حبوبات مانند نخود و لوبیا که در غذاهای ایرانی بسیار هم پر کاربرد هستند مدت زمان پخت بالایی دارند و باید در پخت آن ها دقت شود چون ممکن است پخت ناصحیح آن ها باعث تغییر رنگ در آن ها شود. همانطور که گفتیم عوامل مختلف محیطی مانند آب و هوای منطقه و میزان بارندگی هر منطقه و خاک کشاورزی آن منطقه در کیفیت آن حبوبات اثر دارد امام ملاک هایی هم وجود دارد که م برا اساس بسته بندی آن محصول و حبوبات بتوانیم از کیفیت آن مطلع شویم به عنوان مثال کارخانه ای که حبوبات در آن تولید شده اند معتبر باشد و حبوبات آن کارخانه را افراد متخصص کش کرده باشند و مراحل بررسی آن ها توسط مهندسین مربوطه انجام شده باشد در ضمن روی بسته تولیدی آن حتما باید دارای نشان استاندارد باشد و همچنین نوع محصولی آن و کیفیت تولد ان حبوبات نیز باید مورد بررسی قرار بگیرند.

مرکز فروش انواع حبوبات در ایران

مرکز فروش انواع حبوبات در ایرانباتوجه به این که نگهداری بلند مدت حبوبات تغییری در آن ها به وجود نمی آورد و حبوبات خراب نمی شوند (البته با رعایت نکات بهداشتی این اتفاق می افتد) بسیاری از افراد به دنبال این هستند که حبوبات را به صورت عمده خریداری نمایند اما قبل از این باید مراکز فروش حبوبات در منطقه خود را بشناسند معمولا در همه استانها و شهرها مراکزی وجود دارند که محصولات مختلف از جمله حبوبات را به فروش می رسانند و کسانی که قصد خرید حبوبات را دارند بایدآن ها و ویژگی های آنان را بشناسند.بزرگترین بازاری که در ایران وجود دارد و حبوبات را به طور عمده و کلی به فروش می رسانند را چند شرکت صاحب نام در دستگرفته اند و محصولات و حبوبات را به طور مستقیم به فروش می رسانند. در عصر امروز باتوجه به پیشرفت فراوان ارتباطات اینترنتی و سایت های مختلف به راحتی میتوان به معتبرترین و بزرگترین بازارهای عمدع و جزئی روشی محصولات مختلف مثل حبوبات دست پیدا کرد. و همچنین فروشندگان حبوبات نیز با درک این موضوع قداری از سرمایه خود را در اختیار سایت های اینترنتی قرار داده تا این اطلاعات را به افراد که قصد خرید داردند برسانند.

شرکت های بازرگانی معتبر حبوبات در کشور

شرکت های بازرگانی معتبر حبوبات در کشورشرکت های بازرگانی متفاوتی وجود دارند در سراسر کشور که در زمینه تولید و پخش حبوبات فعالیت می کنند و به نوعی واسطه هایی میان تولیدکنده ها و خریداران هستند و در مراکز بازرگانی و همچنین مراکز عرضه حبوبات در شهرهای مختلف قیمتهای متفاوتی تعیین می شود و این تغییر قیمت به دلیل شرایط مخصوص آن شهر ویا شهرستان است امام به طور کلی حبوباتی که به صورت فله ای در بازار توسط افراد مطمئن و مجرب عرضه می شوند دارای مناسب ترین قیمت هستند.

مشخصات حبوبات مرغوب

مشخصات حبوبات مرغوباحتمالا برای تمام افرادی که به دنبال خرید حبوبات رفته اند بارها و بارها این سوال پیش آمده است که از کجا بدانیم حبوباتی که خریداری می کنیم خوب و با کیفیت هستند یا خیر برای این که کیفیت و یا سلامت حبوبات را مورد سنجش قرار دهیم اول اینکه باید بدانیم با توجه به اینکه ما حبوبات را به صورت فله ای می خریم و با در بسته بندی خریداری می کنیم روش های مختلفی وجود دارد مثلا اگر به صورت فله ای خرید می کنیم باید دقت کنیم که حبوباتی که میخریم اندازه های درشتی داشته باشند و میزان خرابی آن ها خیلی کم باشد چون حبوباتی که به میزان زیادی خرابی داشته باشند علاوه بر اینکه مورد استفاده قرار نمی گیرند حق استفاده دیگر حبوبات را نیز زایل می کنند در ضمن سعی کنیم حبوبات فله ای را از بازار های مطمئن خریداری کنیم. اما در مورد حبوبات بسته بندی در درجه ی اول باید به نشان استاندارد آن توجه کنیم که آن حبوبات حتما این نشان را داشته باشند و همچنین در کارخانه ی با کیفیتی تولید شده باشند.

بزرگترین تولید کننده های حبوبات

بزرگترین تولید کننده های حبوبات

بیشترین واردات حبوبات را کشور ما دارد که قیمت حبوبات وارداتی هم به نسبت داخلی بالا است. خرید حبوبات خارجی برای ما ضرر ایجاد می کند.برای مثال یکی از بیشترین حبوباتی که ما وارد می کنیم عدس است که  عدس ما به کشور از کشورهای کانادا، هند و استرالیا وارد می که کانادا در این زمینه در صدر این کشورها قرار دارد و یا به عبارتی بیشترین عدس را ما از کشور کانادا وارد می کنیم. لوبیا نیز بیشتر از کشورهایی مانند ترکمنستان، ازبکستان و قرقیزستان و به طور کلی کشور هایی که در شمال ایران قرار دارند وارد می‌شود. نخود نیز که بیشتر به صورت لپه به کشور وارد می‌شود، بیشتر از کشورهای اتیوپی، تانزانیا و استرالیا وارد می‌شود. در پاسخ به این سوال که آیا صادرات لوبیا از آمریکا به ایران نیز صورت می‌گیرد باید گفت بله واردات لوبیا از آمریکا به ایران نیز صورت می گیرد.پس از رفع تحریم‌ها و اجرایی شدن برجام،  ما می توانیم محصولات کشاورزی را از این کشور وارد کنیم. همان طور که می‌بینیم مقداری واردات برنج، ذرت و سویا از آمریکا به کشور ما صورت می‌گیرد و در بخش‌های دیگر کشاورزی مانند لوبیا هم نیز گاها با آن‌ها مبادلات و مراوداتی داریم. ما به آمریکا محصولاتی مانند پسته، زعفران، خرما و محصولات دیگری را صادر می‌کنیم و درعوض برخی محصولات کشاورزی مانند محصولاتی که گفته شد را نیز از آنجا به کشور خود وارد می‌کنیم. لوبیا نیز باید از کشورهایی وارد شود که هم قیمت و هم کیفیت آن برای ما به صرفه باشد و در واقع این مساله برای وارد کردن یک محصول برای ما در اولویت است. این نکته قابل توجه است که این محصولاتی که از کشورهای دیگر به کشور ما وارد می شود باید از ارگان هایی مجوز دریافت کنند که  دریافت مجوز از این ارگان ها به عبارتی سلامت آن محصولات وارداتی را تایید می کند و آن ارگان ها عبارتند از: وزارت بهداشت، سازمان غذا و دارو، گمرک و سازمان استاندارد. این ارگان‌ها اگر مجوز لازم را به یک محصول بدهند ما آن محصول را وارد می‌کنیم.

لیست قیمت انواع حبوبات در بازار

لیست قیمت انواع حبوبات در بازارسازمان میادین میوه و تره‌بار که همواره اعلام میزان قیمت روز حبوبات را مشخص می کند.در طی چند روز اخیر  قیمت حبوبات 98 را اعلام کرد که نسبت به قیمت حبوبات 97 بالاتر بود. در بین حبوباتی که قیمت حبوبات عمده آن ها تعیین شد مشخص شد که هر کیلوگرم زرشک (معروف به زرشک پفکی) با قیمت ۸۰ هزار تومان گران‌ترین و هر کیلوگرم گندم بلغور و گندم پوست کنده با قیمت ۳ هزار و ۹۰۰ تومان ارزان‌ترین حبوبات عرضه شده از بین تمامی حبوبات در میادین میوه تره‌بار هستند. براساس اعلام سازمان میادین میوه و تره بار در بین انواع حبوبات عرضه شده در میادین، هر کیلوگرم زرشک پفکی با قیمت ۸۰ هزار تومان در رتبه گران‌ترین‌های حبوبات عرضه شده قرار دارد. همچنین هر کیلوگرم گندم بلغور و گندم پوست کنده با قیمت ۳ هزار و ۹۰۰ تومان در جایگاه ارزان‌ترین حبوبات عرضه شده قرار گرفته‌اند.

خرید اینترنتی حبوبات فله

خرید اینترنتی حبوبات فلهچنانچه ما خریدار حبوبات فله ای باشیم حبوبات فله ای نسبت به حبوبات بسته بندی شده قیمت مناسب تری دارند در ضمن اگر این حبوبات  را به صورت آنلاین و اینترنتی که غالبا عمده فروشی حبوبات دارند خریداری کنیم باعث می شود که قیمت حبوبات فله ای ثبات داشته باشد و تغییرات قیمت آن مانند قیمت حبوبات بسته بندی زیاد نباشد که این خود به نفع مصرف کنندگان و خریداران است. برخی شرکت های اینترنتی وجود دارند که انواع و اقسام حبوبات را با قیمت ارزان و به طور مستقیم از کشاورزان خرید می کنند و ضمن این که سلامت آن حبوبات تضمین میشود با حذف واسطه های دیگر قیمت آنها کاهش پیدا می کند .خرید حبوبات خام هم به صرفه جویی در هزینه ها کمک می کند.

فروشنده انواع حبوبات ارگانیک

فروشنده انواع حبوبات ارگانیکبرای اینکه محصولات ارگانیک به دست بیاوریم با توجه به این که این محصولات در زمین و توسط کشاورزان کشت می شوند در وهله ی اول باید تلاش کنیم مرکز خرید حبوبات را پیدا کنیم که این محصولات را به طور مستقیم از کشاورزان خریداری کنند مانند بازار حبوبات تهران ،امروز پیدا کردن این فروشنده ها خیلی سخت نیست مخصوصا این که برخی سایت ها و فروشگاه های اینترنتی این کار را انجام میدهند و محصولات ارگانیک را به طور مستقیم از کشاورزان تهیه می کنند. فروش حبوبات ایرانی بسیار سالم تر از فروش حبوبات خارجی است.

پرفروش ترین حبوبات در بازار ایران

پرفروش ترین حبوبات در بازار ایرانپرفروش ترین حبوبات در بازار ایران با توجه به اینکه لپه و عدس و نخود و لوبیا در بیشتر غذاهای ایرانی استفاده میشوند ، این حبوبات بسیار طرفداران زیادی دارند اما ازبین ین حبوبات نام برده شده هم لوبیا و نخود طرفداران زیادی دارند که خوشبختانه این حبوبات در داخل ایران با بهترین کیفیت تولید میشوند و خریداران می توانند این حبوبات را از داخل ایران تهیه کنند.

بهترین برند های حبوبات بسته بندی

بهترین برند های حبوبات بسته بندیبرخی برندهایی که در زمینه بسته بندی حبوبات و همنین سایر مصولات غذایی در داخل ایران فعالیت می کنند عبارتند از : 

صنایع غذایی فردینه نمازی، پرشیا مهر پارسیان ، صنایع غذایی نم فل ، پالیز شرق توس ، ویدکاران ، صنایع غذایی تک چین دانه سپاهان ، شکوفه دشت پارسیان ، دشت بن شن ، دیهمی ، صنایع بسته بندی ماهدانه

اما در جهت معرفی انواع حبوبات بهترین تولیدکننده آن ها شرکتی  است که تولیدات خود را با توجه به استانداردهای داخل کشور و همچنین استاندارد های تعیین شده توسط سازمان جهانی بهداشت هماهنگ کرده تا ضمن ارائه محصولاتی با کیفیت و تضمین سلامتی خریداران و مصرف کنندگان، بازار فروش خود را نیز رونق بدهند و یک منفعت دو جانبه را ایجاد نماید.

پخش کلی حبوبات در سراسر کشور

پخش کلی حبوبات در سراسر کشورهمانطور که میدانید حبوبات در استان های مختلف ایران مخصوصا استان هایی که دارای زمین خشک هستند کشت می شود اما برخی استان ها به طور خاص در زمینه تولید یک نوع از حبوبات فعالیت می کنند مثل استان های کرمانشاه و لرستان که بیشتر به تولید نخود میپردازند طوری که نخود کرمانشاه در تمام بازارهای حبوبات معروف است و حتی به سایر کشور ها صادر میشود پس با توجه به توضیحات حبوبات را می توان در سراسر ایران پیدا کرد و نمایندگی ها و بازار های فروش حبوبات به صورت عمده فروش حبوبات و جزئی فروشی در تمام استان ها وجود دارد و پخش این حبوبات یا توسط میدان های تره بار انجام می شود که این حبوبات را به صورت فله ای می فروشند و یا در فروشگاه ها که هم فله ای و هم بسته بندی به فروش می رسند وجود دارد.

خرید بدون واسطه حبوبات از کشاورز

خرید بدون واسطه حبوبات از کشاورزدر کشور ایران زمین های حاصلخیز کشاورزی زیادی وجود دارد.این زمین ها در خاورمیانه جزو بهترین زمین ها هستند و بسیار محصولات با کیفیتی از این زمین ها تولید می شوند. مناطق مختلف ایران آب و هوای متفاوتی دارد.همیشه کشاورزان در حل کشت حبوبات هستند.و این حبوبات در بازار بسایر با کیفیت و با مرغوبیت هستند. در ایران هزاران تن حبوبات تولید می شود و با توجه به اینکه هر منطقه حبوبات خاص خود را دارد از بهترین امکانات و اطلاعات استفاده می کنند که محصولات خود را در بالاترین سطح رضایت خریداران و مصرف کنندگان تولیدکنند.

مرجع فروش انواع حبوبات ایرانی و خارجی

مرجع فروش انواع حبوبات ایرانی و خارجیمرجع فروش حبوبات در داخل و خارج ایران معمولا همان بازار های فروش حبوبات و میدان های تره بار حبوبات هستن و یا فروشگاه های اینترنتی که در همه کشورها و از جمله کشور ایران بسیار موجود هستند و همچنین در این سایت با ارتباط با همکاران میتوانید از اطلاعات بهترین فروشگاه ها و مناسب ترین قیمت ها باخبر شوبد.

جهت خريد و فروش اين محصول ميتوانيد با ما در ارتباط باشيد:
مدیر فروش: مرضیه صیفی
شماره همراه: 09184687293
کانال تلگرام: aradhobobat@
پست الکترونيکي: aradhobobat@gmail.com
آدرس سایت: www.aradhobobat.com

مطلب پیشنهادی

فروش حبوبات ایرانی در بازار عمده

فروش حبوبات ایرانی در بازار عمده

فروش حبوبات ایرانی که از کیفیت بالا و قیمت مناسبی برخوردار است به دو صورت …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کانال تلگرام