آراد حبوبات
خانه / نخود ایران / صادرات نخود ایران به بازار خارجی

صادرات نخود ایران به بازار خارجی

صادرات نخود ایران بیشترین میزان صادرات را در میان حبوبات ایرانی دارد. ایران یکی از کشورهایی است که به دلیل موقعیت جغرافیایی خاص خود در زمینه کشت و برداشت انواع نخود، بسیار موفق است. به گونه ای که علاوه بر تامین رضایت مندی مشتریان داخل، توانسته است به صادرات این محصول به بازارهای خارجی نیز بپردازد.

نخود خارجی عمده با کیفیت بسیار عالی در انواع مختلف و درجه های کیفی متنوع توسط شرکت های بازرگانی مورد تجارت قرار می گیرد. این نوع نخود کاملا سالم، خوش پخت و تازه می باشد. از ماندگاری بالایی برخوردار بوده و به مدت بیش از ۶ ماه می توان از آن در منزل نگهداری نمود. 

صادرات نخود ایران به بازار خارجی

صادرات نخود ایران به خارج

صادرات نخود ایران به خارجبه طور کلی حبوبات و از جمله نخود به دلیل غنی بودن از ویتامین و فیبر با استقبال فراوانی مواجه شده است.

از این رو جایگزین مناسبی است برای افرادی که نیازمند مصرف گوشت کمتری هستند.

قیمت نخود صادراتی نیز در ایران بسته به معیارهای مختلف، متفاوت می باشد.

دلیل آن نیز کشت این محصول در مناطق مختلف می باشد زیرا شرایط متفاوت کشت در کیفیت محصول نیز تاثیر فراوان دارد.

در هر حال همه ساله بخش عظیمی از نخود کشت شده در ایران در انواع مختلف آن، به کشورهای اطراف صادر می شود.

لذا توانسته است تا حد بالایی رضایتمندی مشتریان خود را جلب نماید.

کشورهای عراق، افغانستان و پاکستان از بزرگترین خریداران نخود ایران هستند.

قیمت نخود صادراتی همانطور که بیان داشتیم عوامل مختلفی بر روی قیمت نخود در بازارهای داخل و خارج تاثیرگذار است.

مهمترین عامل همان سایز یا اندازه نخود مصرفی است که هرچه سایز درشت تری داشته باشد به تناسب آن از قیمت بالاتری نیز برخوردار است. همچنین کیفیت و حجم تقاضا نیز از عوامل تعیین کننده قیمت نخود می باشد.

از این رو جهت آگهی از قیمت نخود صادراتی در ایران باید با افرادی که در این زمینه تخصص کافی دارند در ارتباط باشید.

شهرهای تولید کننده نخود در ایران همانطور که بیان داشتیم استان های مختلفی در کشور ایران کار تولید و صادرات انواع نخود را بر عهده دارند.

مهمترین این استان ها عبارتند از:

 • کرمانشاه
 • لرستان
 • کردستان
 • اراک
 • ایلام
 • تبریز
 • زنجان

که همه ساله با کشت انواع نخود، به تامین نیاز مصرف کنندگان خود در داخل و خارج از کشور می پردازند و تا حد بالایی نیز در این زمینه موفق بوده اند.

نخود برداشت شده از هر استان متفاوت می باشد. از نظر اندازه و رنگ با هم فرق دارند. بعضی از نخود ها درشت و برخی ریز می باشند. نخود های درشت قبل از استفاده اگر به مدت چند ساعت خیس خورده شوند اندازه آنها به بیش از دو برابر خواهد رسید. مدت زمان پخت نیز کاهش خواهد یافت. 

بزرگترین شرکت های بازرگانی حبوبات در ایران

بزرگترین شرکت های بازرگانی حبوبات در ایرانبزرگترین شرکت های بازرگانی حبوبات در ایران مشغول به فعالیت می باشند. انواع مختلف حبوبات از جمله ماش، عدس، نخود، لوبیا و لپه را در بسته بندی های متنوع و یا به صورت فله به بازار داخلی و خارجی عرضه می کنند. در ایران انواع مختلف حبوبات کشت می شوند که هر کدام از لحاظ رتبه بندی در مرتبه معینی قرار می گیرند.

خرید بی واسطه حبوبات از تولید کننده مزایای بسیاری برای خریداران دارد که مهم ترین آن کاهش قیمت محصولات می باشد. زیرا واسطه ها حذف شده و کالا به صورت مستقیم به دست مشتری خواهد رسید.

فروشگاه های زیادی به طور رسمی و کاملا مطمئن این تولیدات ارگانیک و با کیفیت را به بازارفروش عرضه می کنند. تنوع حبوبات و کیفیت آن در این مراکز بالا بوده و انواع مختلفی از این محصولات را به خریداران عرضه می نمایند.

در سراسر کشور و در کل شهرها و استان ها این مراکز تجاری فعالیت داشته و انواع حبوبات راا با قیمت های ارزان ارائه می دهند. توزیع کننده انواع حبوبات در ایران این محصول را با بهترین کیفیت به بازار ارائه می نماید. این محصولات در بسته بندی های عالی به بازار ارائه می گردد. 

این محصولات پس از برداشت از زمین به کارخانه منتقل شده و پس از بسته بندی به انبار جهت نگهداری انتقال داده می شوند. هرچقدر که مدت زمان بیشتری در انبار باقی بمانند کیفیت آنها بیشتر خواهد شد.

این محصول در سراسر کشور دارای نمایندگی فروش می باشد و محصولات خود را با بهترین کیفیت و مناسب ترین قیمت جهت فروش ارائه می کند. کیفیت این حبوبات تضمین شده می باشد.

از نظر مرغوبیت نیز در سطح بسیار بالایی قرار دارد و به بسیاری از کشورهای همسایه همچون عراق و ترکمنستان توسط شرکت های بازرگانی صادرات می شود. تجارت و توزیع این کالا در سطح جهان باعث افزایش فروش این محصول به عنوان یک برند شناخته شده می گردد. 

تولید کننده این محصول شرایطی را مهیا نموده تا انواع نخود بسته بندی شده و فله با قیمت مناسب و هزینه کم همراه با تخفیف های عالی به دست خریداران برسد.

تولید عمده نخود در کشور

تولید عمده نخود در کشوریکی از محصولاتی که به صورت عمده در کشور کشت و برداشت می شود و دارای انواع مختلفی می باشد حبوباتی به نام نخود است. این محصول هر ساله در حدود چندید هزار تن در کشور کشت و به بازار مصرف ارائه می شود. قیمت نخود عمده به شرایط توزیع و پخش آن بستگی دارد. نخودها پس از کشت و برداشت در انواع درجه یک دو سه درجه بندی می شوند. نخودهای درجه یک در کارخانه بسته بندی شده و به صورت کاملا خالص و بدون هیچ گونه ماده اضافی به سراسر کشور ارسال می گردند. بازار حبوبات ایران به دلیل تلاش کشاورزان و صنعت گران بسیار پررونق و رو به پیشرفت می باشد. 

دلایل واردات حبوبات به ایران

دلایل واردات حبوبات به ایرانواردات نخود خارجی به ایران نیز توسط شرکت های بازرگانی انجام می شود. زیرا همان طور که در بازار مشاهده می گردد حبوبات بسیار متنوع هستند. برای مثال حبوبات عدس چند نوع دارد که هر کدام جهت مصارف خاص استفاده می شوند. از مهم ترین دلایل واردات به داخل کشور می توان اشاره کرد به:

 • ایجاد تعادل در بازار و تنظیم قیمت ها 
 • حفظ قیمت ها به صورت متعادل 
 • برطرف نمود نیاز داخلی بر اساس تقاضا
 • برقراری روابط اقتصادی با دیگر کشورها

کشورهای وارد کننده حبوبات به کشور

کشورهای وارد کننده حبوبات به کشورواردات حبوبات از بسیاری از کشورهای خارجی انجام می شود. انواع لوبیا، نخود، عدس از کشورهایی چون سوئد و آلمان به ایران واردات می شود. هم چنین ایران نیز انواع مختلفی از حبوبات همچون نخود درجه یک را به بسیاری از کشورهای منطقه صادر می نناید.

تولید حبوبات و تجارت ان در بسیاری از شهرهای کشور در حال انجام است. استان خراسان یکی از قطب های تولید کننده حبوبات و انواع مختلف آن در ایران می باشد. هرساله بیش از هزار تن عدس و انواع نخود از خراسان به بسیاری از کشورهای اروپایی و خارجی صادر می گردد.

بازار حبوبات و صادرات و واردات آن در ایران از رونق خوبی برخوردار است. نخود ایرانی اصل نوعی از حبوبات بوده که طعم آن با بقیه متفاوت است. 

قیمت فروش نخود خارجی اعلا

قیمت فروش نخود خارجی اعلاقیمت حبوبات خارجی اعلا در بازار روز بسیار متفاوت است و به صورت آنلاین تغییر می کند. افزایش قیمت حبوبات  یک روند تریجی را شامل می گردد و با توجه به شرایط بازار تغییر می کند. اگر میزان واردات و صادرات کم شود حبوبات نیز به شدت افت کرده و قیمت نزولی در آن دیده می شود. اما اگر با یک مدیریت صحیح به بازار جهانی صادر گردد بسیار سودآور و پرفروش خواهد بود.

تهیه و فروش انواع نخود اروپایی اصل به صورت عمده و انبوه در بسته بندی و قیمت های عالی از طریق نمایندگی و مراکز فروش این محصول تجاری در استان های مختلف در حال انجام است. می توان انواع مختلف این آلوهای خوشمزه و تازه را در بسته های مختلف با قیمت های مناسب و کیفیت عالی خریداری نمود.

خواص نخود خارجی فلافلی از زمان های گذشته نزد پزشکان و طبیبان از اهمیت زیادی برخوردار بوده و برای درمان و پیشگیری از بیماری های گوارشی استفاده می شده است. فروش نخود خارجی در ایران در گذشته تا امروز به عنوان یک کالای تجاری نقش مهمی در اقتصاد جامعه ایفا کرده است.

قیمت نخود خارجی در این عمده فروش  ها از تخفیف های بسیار خوبی برخوردار می باشد. بسیاری از کارخانه ها و مراکز تولیدکنه این نمونه صادراتی را در اندازه و حجم فوق العاده زیاد سفارش داده و از ان در تولید استفاده می نمایند. نخود قدمتی چندین هزار ساله دارد و از گذشته تا امروز یک محصول پر رونق در بازار بوده است.

کیفیت انواع نخود و تازه بودن آن در این کلی فروشی ها تضمین شده است. این مراکز کاملا معتبر بوده و دارای تمامی مجوز های صنعتی و بهداشتی  از سازمان های نظارتی مختلف هستند.

فروشگاه حبوبات این تولیدات را با قیمت های بسیار مناسب به بازار عرضه می کند. نحوه تولید و خشک کردن آلو بسیار مهم می باشد. نحوه سورتینگ و بسته بندی نیز بسیار پر اهمیت است. خشک شدن در برابر نور آفتاب باعث ضدعفونی و پاک شدن انواع حبوبات از باکتری ها می باشد.

این محصول در سراسر کشور و در تمامی استان ها دارای نمایندگی فروش می باشد و تولیدات خود را با مناسب ترین قیمت ها ارائه می دهند. در این مراکز انواع مختلفی از نخود در رنگ های متنوع و ابعاد مختلف با طعم متفاوت به فروش می رسند.

این محصول بهترین انتخاب برای انواع غذاها و یک نوع ماده پروتئینه سالم و پر خاصیت برای بدن محسوب می شود. برای بزرگسالان نیز استفاده از این مواد پروتئینی و فیبری در طول روز استفاده می شود. نمایندگی فروش ای محصول انواع مختلف نخود را به سراسر کشور ارسال می نماید. 

جهت ارتباط با نمایندگی و فروشگاه های عرضه این محصول راه های ارتباطی زیادی تدارک دیده شده است که عبارتند از:

 • تماس مستقیم با تولید کننده و ثبت سفارش
 • تماس با نمایندگی های فروش 
 • مراجعه حضوری به فروشگاه های عرضه این محصولات

مهمترین مشخصات نخود خارجی

مهمترین مشخصات نخود خارجینخود خارجی دارای مشخصات و ویژگی های گسترده ای می باشد. صادرات حبوبات از جمله نخود به داخل کشور در حال انجام می باشد. این حبوبات از بافت بسیار تازه و منسجمی برخوردار می باشند. 

بهترین نوع نخود خارجی مرغوب در بازار با توجه تنوع بالا در این میوه با در نظر گرفتن فاکتورهای متعددی انتخاب می شود. نخود مرغوب و با کیفیت دارای طعم خوشایند، بافتی منسجم و نرم، اندازه ای درشت و رنگی خوشرنگ می باشد. از این نوع حبوبات جهت تهیه انواع غذاها همچون فلافل و آبگوشت استفاده می گردد.

خرید و فروش نخود خارجی درجه یک با قیمتی مناسب و کیفیت عالی و طعمی دلنشین و جدید در بازار داخلی در حال انجام است و انواع مختلف این محصول توسط شرکت های تجاری تولید و به بازار ارائه می شود.

قیمت حبوبات عمده در این مراکز از تخفیف های بسیار مناسب برخوردار است. بسیاری از کارخانه ها و مراکز تولیدی این محصولات را در مقادیر زیاد سفارش و به صورت جزئی و فرآوری شده به فروش می رسانند.

مراکز عمده فروش به طور مستقیم با شرکت های توزیع  در ارتباط بوده و بهترین و تازه ترین نوع آلو را تهیه نموده و به مراکز تجاری کوچک  عرضه می کنند. فروشنده نخود این حبوبات را در بسته بندی های ظرفی فوق العاده بهداشتی و مناسب به بازار ارائه می دهد.

کیفیت انواع حبوبات و منحصربه فرد  بودن آن در این عمده فروش ها تایید شده است. این مراکز کاملا معتبر و مطمئن بوده و دارای تمامی مجوزهای صنعتی و تجاری از سازمان های نظارتی مختلف هستند.

عرضه نخود خارجی فلافلی

عرضه نخود خارجی فلافلیعرضه نخود خارجی مخصوص فلافل با کیفیت عالی و قیمت مناسب در بازار ارائه می گردد. این محصولات توسط رستوران ها و ساندویجی ها و فست فود ها به صورت عمده خریداری و استفاده می شود.

انواع نخود خارجی فلافلی درجه یک در بازار با نرخ تعیین شده ارائه می گردد. این نخود ها فوق العاده خوشمزه و خوش طعم می باشند. از قیمت های فوق العاده مناسبی برخوردار می باشند. از رنگ بسیار جذابی برخوردار بوده و طعم خاصی دارند.

امروزه قیمت انواع نخود در بازار خارجی به عنوان یک ماده غذایی پرفایده برای سلامتی با توجه به نکته های مشخص شده ای تعیین می گردد. هرچقدر کیفیت محصولات بالاتر و برند تجاری مطمئن تر باشد قیمت این خشکبار افزایش می یابد. 

بسیاری از کشورهای عربی همچون عراق، کویت، عربستان و قطر خواهان مشارکت با تجار ایرانی می باشند. خرید حبوبات در انواع مختلف از ایران برای آنان بسیار سود اور می باشد. زیرا هزینه کمتری جهت حمل و نقل و جابجایی پرداخت می کنند بنابراین از تجارت با ایران منفعت بسیاری شامل حال تاجران عربی خواهد شد‌.

انواع مختلف نخود درجه یک با برند های تجاری متنوع به بازار خارجی ارائه می گردد. اما در نهایت تولیدات و محصولی گ دارای جایگاه مستقل و پایدار می شود که از بقیه متفاوت بوده و از نظر کیفی در سطح بالاتری قرار داشته باشد.

فروشنده نخود خارجی آبگوشتی

فروشنده نخود خارجی آبگوشتیفروشنده نخود خارجی آبگوشتی این محصول را به صورت عمده و در بسته بندی های متنوع به بازار ارائه می نماید. این محصولات بسیار باکیفیت و مرغوب می باشند. بازار نخود خارجی آبگوشتی در ایران بسیار پر رونق می باشد. این نخود ها طعم فوق العاده ای دارند. سرشار از پروتئین و اسیدهای آمینه ضروری برای بدن می باشند. باعث تقویت عضلات معده و بدن خواهند شد. به تقویت سیستم گوارشی کمک می کنند. 

خرید نخود خارجی از مراکز عمده فروشی حبوبات در سراسر کشور امکان پذیر است. این مواد غذایی به سراسر کشور صادرات می گردند. دارای ساختار مقاوم در برابر باکتری و قارچ ها بوده و می توان به مدت بیش از یک سال در انبار و مکان های خشک از انها نگه داری کرد.

نمایندگی فروش نخود ایرانی و خارجی

نمایندگی فروش نخود ایرانی و خارجینمایندگی فروش نخود ایرانی و خارجی انواع مختلفی از این محصول صادراتی را با مناسب ترین قیمت ها تولید و به بازار عرضه می کند. این نوع نخود ها از بهترین و باکیفیت ترین محصولات می باشند و از ماندگاری بالاتری برخوردار خواهند بود.

خرید بهترین حبوبات خارجی صادراتی در بسیاری از شرکت های تجاری در حال انجام می باشد. کارشناسان و افراد متخصص غذایی به صورت کامل بر روند تولید نظارت می کنند. تولید و برداشت بهترین حبوبات ایرانی و سورتینگ آن در بسیاری از استانهای کشور  در حال انجام است.

نخود بسته بندی شده خالص از ماندگاری خوبی برخوردار است. با گذشت زمان دچار ترشی و کپک نمی شود. این یک مسئله اساسی و مهم در تولید این محصولات می باشد. نخود با درصد خلوص مناسب و میزان رطوبت استاندارد  می تواند در دماهای مختلف کیفیت خود را حفظ کند.

در داخل کشور تولید کنندگان انواع مختلفی از این محصول را با کیفیت عالی و برند فروش معتبر ارائه می نمایند‌. برای یک خرید مطمئن باید به فروشندگان و تولیدات داخل اعتماد کرد و فرصت مناسب به این محصولات را داد. با خریداری از تولید کننده های داخلی بهترین حمایت و پشتیبانی را از اقتصاد کشورمان انجام می دهیم.

نخود خشک صادراتی طبیعی و تولید داخل دارای مشخصات ظاهری خاصی می باشد از جمله:

 • از نظر طعم بسیار دلنشین بوده و هیچ گونه مزه ناگوار و ترش در آن احساس نخواهد شد.
 • فوق العاده خوش رنگ بوده و به عنوان یک حبوبات مرغوب از نوع جهانی شناخته می شود.
 • در بسته بندی های کاملا استاندارد و بهداشتی به بازار ارائه می شود.

فروشگاه اینترنتی حبوبات در ایران

فروشگاه اینترنتی حبوبات در ایرانلیست قیمت حبوبات در فروشگاه اینترنتی مربوط به این محصول به طور کامل ثبت شده و نسبت به بازار بسیار پایین تر و ارزان تر می باشد. امروزه خرید اینترنتی دارای مزیت های بسیاری است. از مزایای خرید اینترنتی می توان اشاره کرد به:

 • سرعت ثبت سفارش و تهیه کالا
 • قیمت های مناسب تر و پایین تر 

خرید مستقیم حبوبات خارجی از وارد کننده

خرید مستقیم حبوبات خارجی از وارد کنندهخرید مستقیم حبوبات خارجی از وارد کننده انواع حبوبات به داخل کشور باعث تنظیم قیمت ها در بازار می گردد. این محصولات وارداتی بسیار با کیفیت و درجه یک می باشند.

خریدار حبوبات وارداتی در داخل کشور تجار بزرگ، شرکت های بازرگانی، شرکت های صادراتی می باشند. این مراکز انجام کارهای مربوط به برندسازی و تبلیغات این محصول را بر عهده دارند.

کشورهای خارجی بسیاری همچون آلمان خریدار حبوبات خشک ایرانی می باشند. این مواد پروتئینی فوق العاده باکیفیت و خوشمزه بوده و در قیمت های بسیار مناسبی به بازار عرضه می شوند. تولید نخود و عرضه آن در بسیاری از استان ها با قیمت های باورنکردنی در حال انجام است.

فروشنده نخود مرغوب محصولات خود را به تاجران ایرانی و خارجی گاها به صورت مستقیم و گاهی به وسیله واسطه ها به فروش می رساند. اگرچه هنوز که هنوز است مدیریت صحیحی در فروش این محصول تجاری در داخل کشور وجود ندارد.

پخش کلی و جزئی حبوبات در کشور

پخش کلی و جزئی حبوبات در کشورحبوبات یکی از مهم ترین مواد غذایی در سبد تغذیه ای خانوار می باشد. این پروتئین گیاهی بایستی در طول روز به بدن تزریق شود. اگر میزان مصرف حبوبات در یک خانواده کاهش یابد میزان بروز بیماری های مختلف در آن خانواده افزایش خواهد یافت.

حبوبات به صورت کلی و جزئی در کشور عرضه می شود. در فروشگاه ها و سوپر مارکت ها به صورت جزئی می توان این محصولات را خریداری نمود. پخش کلی حبوبات توسط شرکت های بازرگانی انجام می شود. حبوبات درجه یک چه کلی و چه جزئی بسیار پرفروش و پربازده می باشند.

خرید مستقیم حبوبات از مراکز کلی فروشی به صورت عمده باعث می شود که خریدار نخود خارجی و ایرانی سود بالایی را بهره مند شود. پخش حبوبات اصفهان یکی از بزرگترین مراکز توزیع انواع حبوبات به صورت کلی در ایران می باشد.

جهت خريد و فروش اين محصول ميتوانيد با ما در ارتباط باشيد:
مدیر فروش: مرضیه صیفی
شماره همراه: 09184687293
کانال تلگرام: aradhobobat@
پست الکترونيکي: aradhobobat@gmail.com
آدرس سایت: www.aradhobobat.com

مطلب پیشنهادی

بازار نخود خارجی

بازار نخود خارجی درجه یک

بازار نخود خارجی همواره انواع نخود را با قیمت بالا به صورت عمده عرضه می …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کانال تلگرام