آراد حبوبات
خانه / عدس ایرانی / قیمت روز عدس ایرانی و خارجی

قیمت روز عدس ایرانی و خارجی

قیمت روز عدس ایرانی و خارجی در بازار همواره در حال نوسان است و این امر تحت تاثیر عوامل مختلف، متغیر می باشد. یکی از عواملی که تاثیر بسیاری در قیمت نهایی عدس دارد، نوع عدس است که ایرانی باشد یا خارجی.

همانطور که می دانید در بازار حبوبات ایران، انواع مختلف عدس ایرانی و خارجی موجود است.

البته نوع ایرانی آن، به دلیل کیفیت بالایی که دارد هرگز قابل قیاس با نمونه های مشابه خارجی نمی باشد.

یکی از محبوب ترین نوع حبوبات، عدس است. این محصول انواع مختلفی دارد و از جمله پر خاصیت ترین خوراکی ها نیز به شمار می رود. اما آیا می دانید که قیمت عدس ریز و درشت، چگونه محاسبه می شود؟ آیا نوع ایرانی و خارجی نرخ های شان با هم دیگر فرق می کند؟ نوع مرغوب عدس، چه مشخصاتی دارد؟ 

قیمت روز عدس ایرانی و خارجی

قیمت روز عدس

قیمت روز عدسعدس یک دانه خوراکی سرشار از پروتئین و آهن است که خواص درمانی بسیاری نیز دارد، از این رو مصرف آن از سوی افرادی که در پی مصرف یک وعده غذایی سالم و با ارزش هستند، افزایش یافته است.

لازم به ذکر است که عدس در ایران در مناطق مختلفی از جمله اردبیل کشت می شود و از میان انواع مختلف عدس، عدس سبز طرفداران بیشتری دارد.

اما از آنجایی که میزان مصرف عدس در کشور بالاست و تولید داخل جوابگوی این نیاز مصرف کننده نمی باشد ناچار به وارد کردن این محصول از کشورهای خارجی از جمله کانادا می باشیم.

لازم به ذکر است که قیمت عدس در بازار بسته به شرایط زیر متغیر است:

 • کیفیت عدس
 • سایز عدس
 • تمیز بودن عدس
 • ایرانی یا خارجی بودن
 • تازه یا کهنه بودن
 • رنگ و شکل ظاهری عدس
 • منطقه کشت عدس

لذا به خریداران توصیه می کنیم برای آگاهی از قیمت عدس، با افراد متخصص در این حوزه در ارتباط باشند تا بتوانند از کیفیت محصول مورد نظر اطمینان حاصل نمایند.

عدس ایرانی یا خارجی همانطور که بیان داشتیم در کنار عدس ایرانی موجود در بازار انواع عدس خارجی نیز وجود دارد.

لذا این سوال را به ذهن خریدار می آورد که عدس ایرانی بهتر است یا عدس خارجی؟

لازم به ذکر است که عدس خارجی موجود در بازار عموما از کشور کانادا است.

لذا قیمت و کیفیت مناسب این محصول توانسته است طرفداران بسیاری را به خود جلب نماید.

ناگفته نماند که طعم و مزه عدس ایرانی به هیچ وجه قابل قیاس با نمونه های خارجی نیست.

ولی یکدست نبودن آن از نظر ظاهری و قیمت بالای این عدس سبب شده که خریداران به سمت خرید عدس خارجی روی بیاورند.

امیدواریم که بتوانیم در آینده نزدیک در زمینه تولید این محصول به خودکفایی برسیم تا دیگر نیاز به وارد کردن عدس از خارج نباشیم.

عدس، در مناطق مختلفی از کشورمان کشت و برداشت می شود. این محصول، در واقع بوته است و در فصول خاصی آن را می کارند. از جمله پرطرفدارترین حبوبات نیز می باشند و به همین سبب است که از فروش بالایی برخوردار بوده و می شود از آن خوراکی های متفاوتی پخت. 

ولی در این میان، عدس خارجی هم وجود دارد. همانطور که گفتیم، نوع کانادایی بیشتر در بازار داد و ستد می شود. ولی قیمت عدس کانادایی با قیمت عدس ایرانی متفاوت است. این مسئله بیشتر به مسائل مختلفی بر می گردد که کیفیت و نوع واردات آن را در می گیرد. 

فروش عدس خارجی نیز بیشتر صورت می گیرد. دلیل آن نیز ارزان بودن محصول است. البته نباید از این موضوع هم چشم پوشی کرد که فروش عدس ایرانی هم رونق خوبی دارد و یک کالای صادراتی محسوب می شود. در هر حال، این ها همه دست به دست هم داده اند تا مشتری بتواند خرید عدس ارزان و با کیفیت را انجام دهد. 

بازار بزرگ حبوبات در تهران

بازار بزرگ حبوبات در تهرانحبوبات، مصرف بالایی دارد و در کنار این، محصولی بسیار مقوی و مغذی به شمار می رود. به همین سبب است که در سبد خرید ما ایرانیان از جایگاه ویژه ای برخوردار می باشد. هر کدام از این محصولات نیز، خواص خاص خود را دارا می باشند و با همدیگر از نظر شکل ظاهری و رنگ تفاوت هایی دارند. 

برای مثال، نخود رنگی زرد متمایل به سفید دارد و در برابر آن مشاهده می کنیم که لوبیا رنگی قرمز (البته یک گونه) داشته و کاملاً فرق می کند. در این بخش، به چند نمونه از حبوبات اشاره کرده و معرفی می نماییم. این گونه بهتر می توانید با آن ها آشنایی حاصل کرده و راحت تر محصولی را که می خواهید، به دست آورید. 

 • عدس 
 • ماش 
 • لپه 
 • نخود 
 • لوبیا 

حبوبات در تهران و سایر شهرهای دیگر بازار پر رونق و بزرگی دارد. می توانید از این مرکز فروش، نرخ های متفاوتی را نیز در کنار کیفیت های گوناگون چنین محصولاتی به دست آورید. برای مثال، می شود قیمت عدس خارجی و نوع ایرانی را تهیه کرد. در هر حالت، حبوبات در تنوع بالایی عرضه می گردند. 

مرکز خرید انواع عدس سیاه ریز

مرکز خرید انواع عدس سیاه ریزعدس ها رنگ های متفاوتی دارند. از آن جمله می شود به نوع سیاه آن اشاره کرد. گفتنی است که چنین محصولاتی از ابعاد متنوعی هم برخوردار اند که نوع ریز آن را می شود از مرکز فروش عدس به راحتی تهیه کرد. به این ترتیب خرید را می شود به شکل کلی و جزئی انجام داد. 

این نوع از عدس، در مناطقی که اقلیم خشک و خنک دارند، به بار می نشیند. در ایران، آن را بیشتر در آسفیچ و بهاباد یزد می کارند؛ هر چند میزان کشت آن وسیع نیست. این نوع از حبوبات،پروتئین و کالری بالایی دارد و به همین علت است که مورد توجه واقع شده و بیشتر به عنوان جایگزین گوشت قرمز استفاده می شود. 

آن را جهت تزیین بشقاب غذا هم به کار می گیرند و هر چند می شود در سوپ و سایر خوراکی های دیگر هم کار گرفت. خوب است بدانید که این نوع از عدس، نرخ بالاتری دارد که البته این موضوع بستگی به نوع آن دارد. در کل، اگر به دنبال یک محصول خوب و پر انرژی هستید، بهترین گزینه عدس سیاه ریز می باشد. 

آخرین قیمت انواع حبوبات در بازار

آخرین قیمت انواع حبوبات در بازارهمان گونه که اشاره کردیم، انواع حبوبات وجود دارد که هر یک از آن تفاوت های زیادی با همدیگر دارند. از طرفی این محصولات از دید نرخ گذاری هم یکسان نمی باشند. برای نمونه، اگر به آخرین قیمت آن ها توجه کنید، میبینید که فرق های بسیاری دارد. دلایل مختلفی پشت این قضیه پنهان شده است که به آنها می پردازیم. 

یکی از موضوعات اصلی، بحث کیفی چنین کالاهایی است. هر چه محصول مرغوب تر باشد، طبیعتاً نرخش نیز بیشتر است. از سوی دیگر، شرایط کشت برابری ندارند. برخی از آنان برداشت پرباری دارند و آسان کاشته می شوند و بعضی دیگر اندکی سخت تر است و نیاز به شرایط ویژه ای دارند. 

این موارد سبب می شود تا شاهد کم یا زیاد بودن حبوبات باشیم و که نوع کمیاب اصولاً گرانتر عرضه می شود. در بحث قیمت عدس درشت و ریز یا رنگی این قضیه وجود دارد. 

نحوه عرضه و تقاضا نیز روی ارزش گذاری تاثیر مستقیم دارد. طبعاً قیمت عمده عدس، لوبیا و غیره ارزان تر از نوع جزئی آن تمامی شود. این که محصول به صورت بسته ای و یا فله ای ارائه شود هم یکی دیگر از دلایل متنوع بودن نرخ ها است. موارد دیگری همچون تورم و تحریم ها هم مزید بر علت شده اند و قیمت ها را متغیر نموده اند. 

شرکت بازرگانی حبوبات ایرانی و خارجی

شرکت بازرگانی حبوبات ایرانی و خارجیحبوبات در اقصی نقاط کشورمان تولید می شود. آن ها را کشاورزان در مناطق آب و هوایی خاصی می کارند و پس از برداشت، آماده ارائه می کنند. در حال حاضر، اغلب شاهد هستیم که به روش های فله ای و بسته ای محصول را عرضه می دارند. این مسئله باعث شده تا تفاوت های ارزش گذاری ایجاد شود. 

نوع بسته بندی این محصولات خوراکی، در پاکت های پلاستیکی کوچک و بزرگ قرار می گیرند که اوزان شان فرق می کند. برای مثال، 500 گرمی تا بالای 1000 گرمی ارائه می شوند. روی هم کدام از این بسته ها، آرم و نشان شرکت، ترکیبات و شیوه فرآوری و همین طور موارد دیگری همچون تاریخ مصرف و سایر موارد، درج می گردد. 

از سویی نیز می بینیم که نوع کیسه ای آنان نیز از سوی شرکت بازرگانی حبوبات ایرانی و خارجی، عرضه می گردد. 

در کل، حبوبات ایرانی و خارجی ممکن است که با هم تفاوت هایی داشته باشند. عموماً نوع خارجی بیشتر یک دست و سورت شده می باشد و کمتر نوع داخلی این گونه به نظر می رسد؛ هر چند که برخی تولیدی ها، آن را با دستگاه های کاملاً پیشرفته ای سورت کرده و درجه بندی می نمایند. 

خریدار عدس ریز ایرانی به قیمت عمده

خریدار عدس ریز ایرانی به قیمت عمدهعدس ها از نظر سایز با هم تفاوت دارند. آنها را می شود به دو دسته ریز و درشت دسته بندی کرد. نوع ریز آن را اصولاً برای عدس پلو و همینطور خوراک عدس مناسب تری می دانند. از طرفی، این چنین محصولی ارزان تر از نوع درشت هم ارائه می گردد. خوب است بدانید که خریدار عدسی ریز ایرانی قادر است آن را به قیمت عمده هم تهیه کند. 

در نظر داشته باشید که فروش عمده عدس ریز نیز صورت می گیرد که با این گونه می توان آن را با نرخ های ارزان تری به دست آورد. 

با همه اینها، عدس منبع غذایی پر سودی محسوب می شود و یکی از علل مصرف بالای آن هم، این قضیه است. در این بخش به چند نمونه از خواص آن اشاره می کنیم: 

 • عدس یک منبع غذایی بسیار مقوی است و فیبر در آن باعث می شود تا قند خون کنترل شود. 
 • برای سلامتی قلب بسیار مفید است. 
 • برای تنظیم سیستم گوارش، خوردن آن ضروری است. 
 • برای رفع کم خونی مفید واقع شده است. 
 • این محصول برای کاهش وزن نیز توصیه می شود. 

فروش عدس صادراتی درجه یک ایرانی

فروش عدس صادراتی درجه یک ایرانیاغلب، فروش عدس اعلاء جهت صادرات انجام می شود. این محصول را در کنار سایر دیگر حبوبات، به کشورهای گوناگونی صادر می نمایند که از آن جمله می توان به ممالک همجوار اشاره کرد. 

خریدار عمده عدس که صادر کننده باشد، نوع درجه ایرانی را در رنگ ها، اندازه ها و کیفیت های گوناگونی می تواند به دست آورده و برای صادرات آن اقدام کند. گفتنی است که این محصول هم به شکل بسته بندی شده و هم قرار گرفته در کیسه های متفاوتی صادر می شود. 

آنچه که در زمینه بهتر به فروش رساندن چنین محصولاتی مهم است، عرضه کالا با بهترین کیفیت می باشد. از سوی دیگر، با قیمت جهانی عدس ارائه می شود که این می تواند سود بسیاری برای بازرگان و در کل کشور داشته باشد. البته قیمت یک کیلو عدس در بازار داخلی با خارج فرق دارد. 

مشخصات عدس مرغوب و باکیفیت

مشخصات عدس مرغوب و باکیفیتبسیاری از مصرف کنندگان، همواره به دنبال محصول خوب و باکیفیت هستند. در زمینه حبوبات به خصوص عدس نیز به همین گونه است؛ ولی مشخصات عدس مرغوب چیست؟ چگونه می توان یک محصول خوب را به دست آورد؟ 

در این زمینه موارد مختلفی را می شود در نظر گرفت که به برخی از آنها اشاره می نماییم. شما با در نظر داشت این نکات، خواهید توانست که عدسهای بسیار با کیفیتی را تهیه کنید. به این مواد توجه داشته باشید: 

 • از نظر سایز باید یک دست باشند. (فرقی ندارد درشت یا ریز) 
 • تمیز و عاری از هر گونه ناخالصی باشد. 
 • محصول بدون کرم خوردگی باشد. 
 • امسالی و تازه باشد. 
 • جوانه زده نباشد. 

صادرات حبوبات ایرانی به عراق

صادرات حبوبات ایرانی به عراقاز جمله کشورهایی که صادرات کالاهای گوناگونی به آن انجام می شود، عراق است. این همسایه غربی مان، به دلایل گوناگونی نیاز به اقلام وارداتی دارد که حبوبات نیز بخشی از آن به شمار می رود. از سوی دیگر، به دلیل مرز نزدیک و همینطور شرایط آماده، بیشترین کالا را از کشور ما وارد می کنند. 

حبوباتی که به این کشور صادر می شود، کیفیت های مختلفی دارد. آن را با در نظر داشت سفارشی که داده می شود، آماده کرده و ارسال می نمایند. 

آنچه در این زمینه نیاز است به آن توجه شود، داشتن مجوزهای لازم، گواهی بهداشت و اهمیت دادن به کیفیت محصول است. کسانی که خرید انواع عدس ایرانی را انجام می دهند، به مسئله درجه یک بودن کالا نگاه خاصی دارند و بدون تردید این موضوع بسیار مهم می باشد. 

فروشندگان فله ای عدس سبز ریز

فروشندگان فله ای عدس سبز ریزاز جمله مشهورترین نوع عدس ها، رنگ سبز آن می باشد که فراوان پیدا می شود و می توان نوع ریز و درشت محصول را نیز به دست آورد. 

آن را فروشندگان به صورت فله ای هم ارائه می دهند که زیاد چنین اتفاقی در کشورمان می افتد. قیمت عدس فله ارزانتر می باشد و از سوی دیگر، مشتری می تواند آن را به راحتی مورد بررسی قرار دهد. 

عدس سبز، در سه سایز کوچک، میانه و درشت تقسیم بندی می شود. نوع ریز آن، به دلایل که گفتیم، مشتریان نسبتاً بالایی دارد. 

مهمترین کاربردهای عدس ریز

مهمترین کاربردهای عدس ریزعدس ریز به دلی کشت بارانی و ارگانیک آن است که به این اندازه برداشت می شود. کشاورزان به دلیل رشد سریعی که دارد، تخم بذر را می کارند و پس از چند ماه می توانند، عدس را به دست آورند. این گیاه، بوته ای کوتاه دارد و گاهی نیز برآیند یا نتیجه اش بر اساس باران و شرایط اقلیمی می تواند متغیر باشد. 

ولی مهمترین کاربردهای عدس ریز، بیشتر در پخت و پز است. عدس گیاهی خوراکی است که سفت می باشد و برای پخت پلو، دال، آش و غیره موارد دیگر مورد استفاده قرار می گیرد. آن را بدون این که با دیگر مواد افزودنی مخلوط کنید، می شود به عنوان صبحانه ای مقوی میل نمایید. 

تفاوت های عدس سبز و سیاه

تفاوت های عدس سبز و سیاهاگر بخواهیم تفاوت های عدس سبز و سیاه را با یکدیگر مقایسه کنیم، نخستین مسئله ای که آشکار است، رنگ های این گیاهان می باشد. 

از جانبی، نوع سبز کشت و برداشت آن بیشتر صورت می گیرد و به همین دلیل شهرت زیادی نسبت به رنگ سیاه دارد. همینطور، شرایط کاشت بذر آن نیز فرق می کند نوع سیاه، نیاز به آب و هوایی خشک و خنک دارد. 

عدس سبز از لحاظ طعم هم بهتر از سیاه می باشد و یکی دیگر از دلایل استقبال بیش از حد سبز، این مورد نیز می تواند باشد. آنها از نظر ارزش غذایی هم فرق هایی با همدیگر دارند. 

وب سایت رسمی فروش انواع حبوبات

وب سایت رسمی فروش انواع حبوبات با مراجعه به این وب سایت رسمی فروش انواع حبوبات، می توانید هر نوع از چنین مواد خوراکی ای را که نیاز دارید، سفارش دهید. 

برای مثال، خرید اینترنتی عدس و یا سایر حبوبات دیگر از هر جایی که باشید، امکان پذیر است. می توانید آن را حتی با بهترین نرخ ها هم به دست آورید. گاهی سایت عرضه کننده کالا را با تخفیف های ویژه ارائه می کند. 

همین فروش اینترنتی عدس، لوبیا، ماش، لپه و سویا به صورت عمده ای نیز صورت می گیرد. در هر حال، معامله از این طریق بسیار به صرفه است و حتی می توانید درباره محصولی که میخرید، معلومات خوب و جامعی به دست آورید. 

جهت خريد و فروش اين محصول ميتوانيد با ما در ارتباط باشيد:
مدیر فروش: مرضیه صیفی
شماره همراه: 09184687293
کانال تلگرام: aradhobobat@
پست الکترونيکي: aradhobobat@gmail.com
آدرس سایت: www.aradhobobat.com

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کانال تلگرام